Västergötland

Med reservation för eventuella ändringar

MÅNDAG 8 oktober, 5 november, 3 december 2018

Floby rastplats 7.45
Herrljunga stn 8.20
Ljung miljöstn 9.00
Vårgårda markn. pl 9.45
Alingsås Alingsåsparken 10.30-10.45
Floda Novahallen 11.30
Gråbo intill Bolist 12.00
Lerum kyrka 12.30
Partille P Arena, väster om arenan 13.15-13.30
Åby P travbana vid Franks 14.30-14.45
Lindome P järnhandel  15.15
Kungsbacka ishall 16.00-16.15
Landvetter ishall 17.30
Härryda hembygdsgård 18.00
Hällingsjö Ingo 18.30
Hyssna torget 19.00
Skene jvstn 19.30

TISDAG 9 oktober, 6 november, 4 december 2018

Fritsla miljöstn 8.00
Kinna pendel P jvstn 8.30
Berghem miljöstn 9.00
Björketorp kiosken 9.30
Horred stn 10.00
Veddige jvstn 10.45
Tofta bygdegård 11.30
Varberg Sparbankshallen 12.00
Tvååker k:a P vid Prästgårdsvägen 12.45
Långås kiosken 13.10
Falkenberg AIK-vallen 13.30
Heberg miljöstn 14.30
Getinge k:a 15.00
Kvibille aut.stn 15.30
Halmstad Folkparken Galejan 16.00-16.30
Åled miljöstn 17.00
Oskarström Esperedsvallen 17.20
Torup SJ godsm 18.00
Hyltebruk Örnahallen 18.30
Trönninge miljöstn (t o m 12 september)  19.30
   

ONSDAG 10 oktober, 7 november, 5 december 2018

Älvsered gamla macken 8.30
Mårdaklev k:a 9.00
Ö Frölunda k:a 9.30
Överlida Q-star 10.00
Holsljunga vägkors 10.20
Svenljunga jvstn 11.00
Sexdrega medb.hus 11.45
Hillared k:a 12.15
Dannike skola 12.45
Länghem k:a 13.15
Limmared jvstn 13.45
Tranemo medborgarhus 14.15
Grimsås kiosken 15.00
Nittorp macken 15.30
Dalstorp torget 15.50
Gällstad torget 16.15
Ulricehamn P campingen 16.45

 

FREDAG 5 oktober, 2 november, 30 november 2018

Vänersborg sportcentrum 7.00

För övriga stopp denna dag vänligen se fliken Bohuslän

 

LÖRDAG 6 oktober, 3 november, 1 december 2018

Stenstorp IP 8.00
Skultorp gamla T-kiosken 8.30
Skövde badhuset 9.00
Stöpen C 10.00
Ulvåker Altuna 10.20
Väring k:a 10.45
Tidan stn 11.15
Moholm stn 11.45
Tibro Folkpark 12.30
Hjo bakom Statoil 13.15
Karlsborg simhallen 14.15
Mölltorp stn 14.45
Fagersanna busshpl 15.15
Värsås torget 16.00
Korsberga miljöstn 16.30
Tidaholm Tidavallen 17.00
   

LÖRDAG 6 oktober, 3 november, 1 december 2018

   
Fiskebäckskil P bryggh hpl 7.00
Bokenäs k:a 7.30
Hälle torget 8.00
Henån Statoil  8.30
Varekil Statoil  9.00
Häggvall Statoil 9.45
Skärhamn Röavallen 10.30
Kållekärr Statoil 11.15
Stenungsund P Sundhallen 11.45
Kode mittemot miljöstn 12.30
Kungälv P Vikingagrillen 13.00
Nol intill Gulf (Tudor) 14.00
Älvängen gamla busstorget 14.30
Lödöse P muséet 15.00
Lilla Edet ElOn 15.30
Trollhättan Folkparken 16.00
   

 

 

SÖNDAG 7 oktober, 4 november, 2 december 2018

Lerdala k:a 8.30
Timmersdala IP 8.50
Ullervad k:a 9.30
Mariestad cirkusplats 10.00
Töreboda stn 11.00
Älgarås stn 11.40
Hova IP 12.00
Gullspång bakom Statoil 12.45
Otterbäcken hamnen 13.15
Sjötorp slussen 13.45
Lyrestad k:a 14.15
Lugnås stn  15.00
Hällekis Folkets hus 15.40
Götene mittem brandstn 16.15
Skara P Focus 16.45
Falköping OKQ8 17.30

 

SÖNDAG 7 oktober, 4 november, 2 december2018

Blidsberg torget  8.00
Dalum Dalums mek 8.15
Timmele torget 8.30
Hökerum stn 9.00
Nitta 9.30
Fristad stn 10.00
Sparsör miljöstn 10.40
Frufällan stn 11.00
Borås Ryahallen  11.30-12.00
Sandared stn  12.30
Olsfors IP 13.00
Bollebygd jvstn 13.30
Gånghester Shell 14.30
Dalsjöfors parken 15.00
Äspered Bokvists 15.30
Ulricehamn P vid camp 16.00
Trädet torget 16.40
Åsarp k:a 17.00
Kinnarp Lokal Frökind 17.20

 

SÖNDAG 14 oktober, 18 november, 16 december 2018

Mullsjö stn  8.00
Habo intill XL Bygg 8.30

För övriga stopp denna dag vänligen se fliken Småland

Nedanstående rutt kör vi endast sommartid, vi är preliminärt åter v. 29 2019

VARJE FREDAG från 27 juli till 7 september 2018

Broddetorp k:a 7.40
Varnhem k:a 8.00
Eggby hembygdsgård 8.20
Axvall grusplan bakom Q-star 8.45
Skara P Focus 9.10
Vinninga Lindvallen 9.50
Källby korsning 10.20
Filsbäck badplats 10.40
Lidköping Läckögrillen 11.00-11.15
Örslösa k:a 12.00
Tun k:a 12.30
Grästorp Q-star vid jvg 13.00
Främmestad k:a 13.30
Nossebro marknadsplats 14.00
Sollebrunn järnhandel 14.30
Essunga k:a 15.10
Jonslund IP (badet) 15.30
Vedum k:a 16.00
Larv 16.20
Tråvad Tempo 16.40
Vara IP vid badhuset 17.00
St Levene IP 17.40
Järpås badplats 18.00
Jung bakom Preem 18.30
Kvänum gamla macken 18.50