Västergötland

Med reservation för eventuella ändringar

VARJE MÅNDAG från och med 15 juli till och med 23 september 2019 

Alingsås Alingsåsparken 10.30
Floda pizzeria vid jvg 11.30
Gråbo IP 12.00
Lerum k:a 12.30
Partille Arena intill påfart till E20 13.15
Åby travbana 14.30
Lindome P stn 15.15
Kungsbacka ishall 16.00
Landvetter ishall 17.30
Härryda hembygdsgård 18.00
Hällingsjö Statoil 18.30
Hyssna torget 19.00
Skene jvstn 19.30

VARJE TISDAG från och med 16 juli till och med 24 september 2019)

Fritsla miljöstn 8.00
Kinna pendel P jvstn 8.30
Berghem miljöstn 9.00
Björketorp kiosken 9.30
Horred stn 10.00
Veddige jvstn 10.45
Tofta bygdegård 11.30
Varberg Sparbankshallen 12.00
Tvååker k:a P vid Prästgårdsvägen 12.45
Långås kiosken 13.10
Falkenberg AIK-vallen 13.30
Heberg miljöstn 14.30
Getinge k:a 15.00
Kvibille aut.stn 15.30
Halmstad Folkparken Galejan 16.00-16.30
Åled miljöstn 17.00
Oskarström Esperedsvallen 17.20
Torup SJ godsm 18.00
Hyltebruk Örnahallen 18.30
Trönninge miljöstn (t o m 10 september)  19.30
   

VARJE TORSDAG från och med 15 augusti till och med 29 augusti 2019

Älvsered gamla macken 8.30
Mårdaklev k:a 9.00
Ö Frölunda k:a 9.30
Överlida Q-star 10.00
Holsljunga vägkors 10.20
Svenljunga jvstn 11.00
Sexdrega medb.hus 11.45
Hillared k:a 12.15
Dannike skola 12.45
Länghem k:a 13.15
Limmared jvstn 13.45
Tranemo medborgarhus 14.15
Grimsås kiosken 15.00
Nittorp macken 15.30
Dalstorp torget 15.50
Gällstad torget 16.15
Ulricehamn P campingen 16.45

 

VARJE FREDAG från och med 19 juli till och med 13 september 2019

Vänersborg sportcentrum 7.00

För övriga stopp denna dag vänligen se fliken Bohuslän.

 

VARJE FREDAG från och med 26 juli till och med 6 september 2019

Broddetorp k:a

7.30

Varnhem k:a

8.00

Axvall Q-star

8.20

Skara P Focus

8.50

Vinninga Folkets Hus

9.30

Källby korsning

10.00

Filsbäck badplats

10.20

Lidköping Läckögrillen

10.45-11.00

Örslösa k:a

11.30

Tun k:a

12.00

Grästorp Q-star vid jvg

12.30

Främmestad k:a

13.00

Nossebro marknadsplats

13.20

Sollebrunn järnhandel

14.00

Essunga k:a

15.00

Jonslund IP (badet)

15.15

Vedum k:a

15.45

Larv k:a

16.10

Tråvad Tempo

16.30

Vara IP

17.00

St Levene IP

17.40

Järpås badplats

18.00

Jung bakom Preem

18.30

Kvänum gamla macken

18.50

 

VARJE LÖRDAG från och med 27 juli till och med 14 september 2019

Stenstorp IP 8.00
Skultorp Järnvägsplatsen (g:a T-kiosken) 8.30
Skövde Arena P miljöstn 9.00
Stöpen C 10.00
Ulvåker Altuna 10.20
Väring k:a 10.45
Tidan stn 11.15
Moholm stn 11.45
Tibro Folkpark 12.30
Fagersanna busshpl 13.15
Mölltorp stn 13.45
Karlborg simhallen 14.15
Hjo bakom Ingo Blockg. 15.15
Värsås torget 15.45
Korsberga miljöstn 16.15
Tidaholm Tidavallen 17.00

VARJE LÖRDAG från och med 20 juli till och med 14 september 2019

Nol intill Gulf (Tudor) 14.00
Älvängen gamla busstorget 14.30
Lödöse P muséet 15.00
Lilla Edet ElOn 15.30
Trollhättan Folkparken 16.00

 

 

 

 

 

VARJE SÖNDAG från och med 28 juli till och med 15 september 2019

Eggby Hembygdsgård 8.10
Lerdala k:a 8.30
Timmersdala IP 8.50
Ullervad k:a 9.30
Mariestad cirkusplats 10.00
Töreboda stn 11.00
Älgarås stn 11.40
Hova IP 12.00
Gullspång bakom Statoil 12.45
Otterbäcken hamnen 13.15
Sjötorp slussen 13.45
Lyrestad k:a 14.15
Lugnås stn  15.00
Hällekis Folkets hus 15.40
Götene mittem brandstn 16.15
Skara P Focus 16.45
Falköping OKQ8 17.30

 

VARJE SÖNDAG från och med 21 juli till och med 15 september 2019

Blidsberg torget  8.00
Dalum Dalums mek 8.15
Timmele torget 8.30
Hökerum stn 9.00
Nitta 9.30
Fristad stn 10.00
Sparsör miljöstn 10.40
Frufällan stn 11.00
Borås Ryahallen  11.30-12.00
Sandared stn  12.30
Olsfors IP 13.00
Bollebygd jvstn 13.30
Gånghester Shell 14.30
Dalsjöfors mittemot Sandells bageri 15.00
Äspered Bokvists 15.30
Ulricehamn P vid camp 16.00
Trädet torget 16.40
Åsarp k:a 17.00
Kinnarp Lokal Frökind 17.20

 

VARJE SÖNDAG från och med 4 augusti till och med 15 september 2019

Mullsjö stn  8.00
Habo intill XL Bygg 8.30

För övriga stopp denna dag vänligen se fliken Småland