Småland

Med reservation för eventuella ändringar 

VARJE MÅNDAG från och med 29 juli till och med 9 september 2019

Lammhult stn 9.00
Moheda stn 9.45
Alvesta grusplanen intill     Oljeshejkerna 10.15
Ryssby k:a 11.00
Lagan stn 11.45
Ljungby SJ godsm 12.15
Vislanda Röda Korset 13.15
Liatorp vid jvgöverg 14.00
Älmhult bakom IKEA vid         godsmagasin 14.30
Häradsbäck k:a 15.15
Ryd DinX 15.45
Urshult k:a 16.15
Tingsryd k:a 16.45
Väckelsång k:a 17.15
Ingelstad bibliotek 17.45
Växjö Folkpark UlriksbergsP 18.30

VARJE TISDAG från och med 30 juli till och med 10 september 2019

Rottne k:a 7.45
Braås k:a 8.30
Åseda stn 9.15
Lenhovda k:a 10.00
Kosta k:a 10.30
Lessebo stn 11.00
Eriksmåla vägkors 11.30
Emmaboda miljöstn 12.00
Vissefjärda Röda Korset 12.30
Holmsjö k:a 13.00
Rödeby k:a 13.30
Karlskrona vid Netto 14.00
Jämjö miljöstn fritidsgård 15.15
Bergkvara hamnen 16.00
Torsås k.a 16.20
Söderåkra bakom Preem 16.45
Hagby k:a 17.15
Påryd k:a 18.00
Nybro ishall 18.45
Kalmar SJ godsm 19.30

VARJE TISDAG från och med 16 juli till och med 24 september 2019

Hyltebruk Örnatorget 18.30

För övriga stopp denna dag vänligen se fliken "Halland".

 

VARJE ONSDAG från och med 31 juli till och med 11 september 2019

Rockneby k:a 8.00
Ålem k:a 8.30
Mönsterås IP 9.00
Påskallavik k:a 9.30
Oskarshamn ishall 10.00
Högsby bakom Karlssons 10.45
Mörlunda k:a 11.15
Målilla IP 11.45
Hultsfred godsm 12.15
Mariannelund Preem 12.45

VARJE TORSDAG från och med 1 augusti till och med 12 september 2019

Rimforsa Statoil 7.30
Kisa stn 8.00
Gullringen stn 8.45
Södra Vi stn 9.15
Vimmerby Folkets park 9.45
Frödinge bygdeg 10.30
Ankarsrum stn 11.15
Gunnebo Folkets hus 11.45
Västervik Tjusthallen P mittemot Netto 12.15
Gamleby hamnplan 13.30
Överum P vid kiosken 14.15
Edsbruk g:a bibliotek 14.45
Valdemarsvik F H 15.30
Gusum C 16.15
Ringarum torget 16.45
Söderköping IP (biblioteket) 17.15

VARJE FREDAG från och med 19 juli till och med 13 september 2019

Markaryd Sparb.hall 15.30
Strömsnäsbruk Bibliotek 16.00

För övriga stopp denna dag vänligen se fliken "Skåne".

VARJE LÖRDAG från och med 3 augusti till och med 14 september 2019 

Gränna hamnen  7.30
Ölmstad Bilisten  8.00
Huskvarna Folkpark miljöstn 8.45
Jönköping Erik Dahlb.gymn. 9.15
Taberg stn  10.00
Vaggeryd bakom Preem 10.45
Skillingaryd P Artillerig. 11.30
Hillerstorp stn  12.10
Värnamo Folkets park 12.45
Bredaryd stn 13.30
Reftele macken 13.50
Smålandsstenar stn 14.15
Gislaved markn.pl 15.00
Anderstorp stn 15.30
Gnosjö GKC Fritidsvägen 16.00
Nissafors k:a 16.30
Öreryd Q-star 17.00
Bottnaryd k:a 17.45

VARJE SÖNDAG från och med 4 augusti till och med 15 september 2019

Mullsjö stn  8.00
Habo intill XL Bygg 8.30
Bankeryd Furuvik 8.50
Tenhult Preem 9.40
Forserum stn  10.00
Nässjö bussgarage Brog. 10.45
Bodafors k:a 11.30
Sävsjö kulturhuset 12.00
Vrigstad miljöstn grusplan 12.30
Stockaryd mittemot stn 12.50
Vetlanda Arena 13.45
Eksjö Preem mittemot Lidl  14.45
Aneby stn  15.30
Sunhultsbrunn Q-star 15.50
Tranås Folkparken 16.15