Småland

Med reservation för eventuella ändringar 

MÅNDAG 20 januari, 16 mars och 6 april 2020

Lammhult stn 9.00
Moheda stn 9.45
Alvesta grusplanen intill     Oljeshejkerna 10.15
Ryssby k:a 11.00
Lagan stn 11.45
Ljungby vid Ingo Märta    Ljungbergsvägen 12.15
Vislanda Röda Korset 13.15
Liatorp vid jvgöverg 14.00
Älmhult DinX (Nya IKEA) 14.30
Häradsbäck k:a 15.15
Ryd Oljeshejkerna vid Sjölunden 15.45
Urshult k:a 16.15
Tingsryd k:a 16.45
Väckelsång k:a 17.15
Ingelstad bibliotek 17.45
Växjö Folkpark UlriksbergsP 18.30

TISDAG 21 januari, 17 mars och 7 april 2020

Rottne k:a 7.45
Braås k:a 8.30
Åseda stn 9.15
Lenhovda ishall 10.00
Kosta k:a 10.30
Lessebo stn 11.00
Eriksmåla grusplan vid rondellen 11.30
Emmaboda miljöstn 12.00
Vissefjärda kyrka 12.30
Holmsjö k:a 13.00
Rödeby Rödebybacken 13.30
Karlskrona vid Netto 14.00
Jämjö miljöstn fritidsgård Jändelskolan 15.15
Bergkvara hamnen 16.00
Torsås k.a 16.20
Söderåkra bakom Preem 16.45
Hagby k:a 17.15
Påryd k:a 18.00
Nybro ishall 18.45
Kalmar SJ godsm 19.30

TISDAG 18 februari och 31 mars 2020

Hyltebruk Örnatorget 18.00

För övriga stopp denna dag vänligen se fliken "Halland".

 

ONSDAG 22 januari, 18 mars och 8 april 2020

Rockneby k:a 8.00
Ålem stn 8.30
Mönsterås IP 9.00
Påskallavik k:a 9.30
Oskarshamn ishall 10.00
Fliseryd bron 11.00
Ruda Bilisten 11.30
Högsby bakom Karlssons 12.00
Mörlunda k:a 12.40
Målilla IP 13.00
Hultsfred godsm 13.30
Mariannelund Preem 14.00

TORSDAG 16 januari, 13 februari, 12 mars, 2 april och 23 april 2020

Rimforsa Statoil 7.30
Kisa stn 8.00
Gullringen stn 8.45
Södra Vi stn 9.15
Vimmerby Folkets park 9.45
Frödinge bygdeg 10.30
Ankarsrum stn 11.15
Gunnebo Folkets hus 11.45
Västervik Plivit Arena mittemot Netto 12.15
Gamleby hamnplan 13.30
Överum P vid kiosken 14.15
Edsbruk g:a bibliotek 14.45
Valdemarsvik F H 15.30
Gusum C 16.15
Ringarum torget 16.45
Söderköping IP (biblioteket) 17.15

LÖRDAG 18 januari, 15 februari, 14 mars, 4 april och 25 april 2020 

Gränna hamnen  7.30
Ölmstad Bilisten  8.00
Huskvarna Folkpark miljöstn 8.45
Jönköping Erik Dahlb.gymn. 9.15
Taberg stn  10.00
Vaggeryd bakom Preem 10.45
Skillingaryd P Artillerig. 11.30
Hillerstorp stn  12.10
Värnamo Folkets park 12.45
Bredaryd stn 13.30
Reftele macken 13.50
Smålandsstenar stn 14.15
Gislaved markn.pl 15.00
Anderstorp stn 15.30
Gnosjö GKC Fritidsvägen 16.00
Nissafors k:a 16.30
Öreryd Q-star 17.00
Bottnaryd k:a 17.45

SÖNDAG 19 januari, 16 februari, 15 mars, 5 april och 26 april 2020

Mullsjö stn  8.00
Habo intill XL Bygg 8.30
Bankeryd Furuvik 8.50
Tenhult Preem 9.40
Forserum stn  10.00
Nässjö bussgarage Brog. 10.45
Bodafors Q-star 11.30
Sävsjö kulturhuset 12.00
Vrigstad miljöstn grusplan 12.30
Stockaryd mittemot stn 12.50
Vetlanda Arena 13.45
Eksjö Preem mittemot Lidl  14.45
Aneby Q-star 15.30
Tranås Folkparken 16.15
   

Nedanstående rutt körs endast sommartid, vi är preliminärt tillbaka v 29 2020.

 

VARJE FREDAG från och med 19 juli till och med 13 september 2019

Markaryd Sparb.hall 15.00
Strömsnäsbruk Bibliotek 15.30

För övriga stopp denna dag vänligen se fliken "Skåne".